Skip to main content

Aditīvā ražošana

Lai precīzāk saprastu šāda veida ražošanas tehnoloģijas pamatprincipus jāatbild uz jautājumu - kādu problēmu tā risina.

Būtiskākie jautājumi, uz ko atbild šī tehnoloģija ir divi: FORMA un APJOMS.

Forma - ar šo tehnoloģiju iespējams veidot sarežģītas formas detaļas;

Apjoms - šo tehnoloģiju var izmantot gan prototipēšanā, gan neliela apjoma ražošanā.

 

PRODUKTI

Aditīvās Tehnoloģijas ir straujāk augošā tehnoloģija, kas viennozīmīgi ir ražošanas nākotne. Iekārtu klāsts ir ļoti plašs un krasi atšķirīgs. Tik pat atšķirīgs, cik iespējas!

Sākot ar galda printeriem, nelielu plastmasas detaļu ražošanai, kas tiek veidotas kausējot stiepli - beidzot ar sarežģītām lāzera iekārtām, kas slāni pa slānim veido detaļas no metāla pulvera.

Uz produktiem

 

TEHNOLOĢIJA

Revolucionāra tehnoloģija, kas ne vien aizvietos atsevišķas esošās tehnoloģijas, bet arī paver plašas vēl nebijušas ražošanas iespējas. 

Ražošana kļūst aizvien specifiskāka. Aizvien biežāk tiek ražoti sarežģīti, maza apjoma produkti. Šī tehnoloģija piedāvā risinājumu.

Pavērsiena punkts, kas atbild uz 2 jautājumiem: sarežģīta forma un mazs apjoms.

Forma - ņemot vērā, ka detaļa tiek ražota klājot slāņus, iespējams veidot dažādas sarežģītības pakāpes detaļas. Kas būtiski - iespējams formēt iekšējās formas un virsmas, ko ar tradicionālām ražošanas metodēm nav iespējams veikt.

Apjoms - tehnoloģija piemērota prototipu ražošanai, kas specifiska ar maza apjoma detaļu ražošanu, kuras nereti nepieciešams pilnveidot un pielāgot. Tāpat šī tehnoloģija piemērota neliela apjoma produktu ražošanai.